Rozměry opasků

Jak správně vybrat dálku opasku?

Chybně zvolená velikost opasků může způsobit mnoho starostí, přečtěte si, jak se změrit, abyste si vybrali opasek ve správné velikosti. Velikost našich opasků jsou uvedeny v centimetech (a vychází z obvodu pasu měřeného na postavě.)

U výběru opasků jsou důležité dva paramtery:

  1. šírka opasků a šířka poutek u kalhot. Ideální je zvolit takovou šířku, aby se dala využít u více kalhot.
  2. obvod pasu, který se měří v místech přesně tam, kde chcete pásek později nosit. OBVOD PASU = DÉLKA OPASKU.

Velikosti opasků JEANS a CLASSIC

Velikost opasků typů Jeans a Classic se měří od konce trnu spony po třetí dírku (velikost se může nepatrně měnit podle typu spony). Pokud při zkoušení zapnete opasek na čtvrtou nebo pátou dírku, můžete opasek jednoduše zkrátit. Níže najdete, jak opasek zkrátit.

1

Všechny opasky jsou konstruovány tak, aby u jedné delké byla tolerance zapnutí +/- 5 cm.

Zkrácení opasku JEANS a CLASSIC

V prvé řadě demontujte přezku. Poté jedním řezem nože nebo nůžkami opasek zkraťte na požadovanou velikost. Následně si dírkovačem na opasky vytvořte novou dírku pro šroub a zašroubujte přezku zpět.

Velikost opasků MODERN

Opask MODERN se vyznačuje plnou kovovou sponou se zapínaním pomocí kaskadovitého mechanismu. Narozdíl od klasického opasku na dírky, jsou u tohoto typu zapínaní vrouby, které jsou umístěny na rubu opasku. Díky tomuto originálnímu provedení si opasek můžete pouhým zmáčknutím tlačítkové pojistky jednoduše povolit nebo utáhnout.

Velikost opasku MODERN se měří od trnu spony po konec opasku. Pokud nevíte jakou velikost zvolit, můžete koupit o velikost větší opasek a jednoduše si ho potom zkrátit. Níže najdete, jak opasek zkrátit.

3

Všechny opasky Modern jsou konstruovány tak, aby u vroubků byla tolerance zapnutí +/- 10 cm.

Zkrácení opasku MODERN

Otevřete zaklápávací část spony, poté jedním řezem nože nebo nůžkami opasek zkraťte na požadovanou velikost, nasad’te sponu zpátky a zavřete zklapávací část spony.

2